Zonar.cz | Aplikace
Příklady využití směrových reproduktorů ZonarSound.
aplikace,užití,reproduktory,reproduktor,zonar,sound,zonarsound,media,trading,media-trading
3157
page,page-id-3157,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
 

Aplikace

Směrové reproduktory ZonarSound poskytují řešení pro obrovské množství prostředí. Hluk může představovat významný zásah do našeho každodenního života, a přesto je zvuk nezbytný pro komunikaci, zábavu, propagaci a sdělování informací. Použití reproduktorových panelů ZonarSound jste schopni ovládat zvuk na ty oblasti, kde je to potřebné a zároveň ochránit jiné oblasti. Níže se dozvíte o konkrétních oblastech, pro které je využítí reproduktorů ZonarSound více než příhodné.

Haly veřejné dopravy

ZonarSound na letišti (600 px)
Budovy a haly veřejné dopravy jsou známé snahou komunikovat jasně slyšitelné cestovní informace. Vysoké stropy a složité střešní konstrukce zkresluje zvuk šířený z běžných reproduktorů, neboť zvukové vlny se odrážejí od překážek, jako jsou střešní nosníky a sloupy. Směrové reproduktory ZonarSound vytvářejí zvukové vlny v přímém směru, takže hlášení můžou být zaměřena na konkrétní prostor pro cestující a směr zvuku se tak vyhne překážkám. Výsledkem je jasné, ostré a srozumitelné oznámení přesně tam, kde je potřeba. Řešením na míru od ZonarSound poskytuje systém veřejných adres pro různé konstrukční řešení ve veřejných prostorách nebo dokonce i na pohyblivých chodnících v letištních halách.

Banky

ZonarSound v bance (600 px)
Většina bank dnes nabízí svým zákazníkům velmi moderní a otevřené prostředí, kde je nutné velmi efektivně pracovat s komunikací. Umístění směrových reproduktorů v oblastech, kde zákazníci čekají může poskytnout zábavu nebo informace, ale může také blokovat všechny citlivé rozhovory. Tento efekt může být posílen pomocí směrových reproduktorů přes okno pžepážky. Každý dialog probíhající mezi pokladní a zákazníkem se promítá pouze do zákaznické zóny a nemůže být slyšen těmi, kteří teprve čekají na obsloužení za hranicí diskrétní zóny.

Nákupní centra

ZonarSound v nákupním centru (600 px)
Obchodníci jsou si dobře vědomi toho, jak strategicky můžete mít zvuk pozitivní vliv na nákupní chování spotřebitelů. Směrové reproduktory ZonarSound nabízejí v obchodě širokou škálu způsobů, jak motivovat zákazníka k nákupu. Mohou být užívány společně s konkrétními výrobky nebo skupinami výrobků k vytvoření komplexní propagace výrobků nebo služeb. Mohou být použity v určitých oblastech pro vytvoření správné atmosféry nebo nálady na nákup. Reproduktory lze použít spolu s digitálními displeji k posílení reklamní sdělení v místě prodeje. Panely reproduktorů ZonarSound mohou být vytvořeny na míru, aby absolutně zapadly do designu obchodu nebo prodejního místa.

 

Kanceláře

ZonarSound v kanceláři (600 px)
Stále více firem se mění v otevřené kanceláře, tzv. openspace prostory. Zlepšují komunikaci zaměstnanců a vytváří pocit prostoru a světla. Jsou mnohem méně nákladné na výstavbu, ale velkoprostorové kanceláře provázejí své vlastní specifické problémy. Hluk vznikající v některých částech kanceláří může nepříjemně působit na některé osoby v těchto prostorech, například při pořádání videokonferencí nebo sledování video prezentací. Pomocí směrových reproduktorů ZonarSound dochází k vytvoření zvukové zóny v pouze oblasti, kde se tento typ aktivity se odehrává.

Bary a kavárny

ZonarSound v baru (600 px)
Jak často jste seděli v baru, restauraci nebo kavárně a snažil se udržet konverzaci s kolegy, aniž by jste křičel přes hlasitou hudbu z konvenčních reproduktorů? I když existuje mnoho lidí, kteří mají rádi hudbu v pozadí, je stejně tak hodně lidí, které tato hudba ruší. Panely směrových reproduktorů ZonarSound umožňují vlastníkům barů, kaváren a restauračních zařízení vytvořit definované zvukové zóny tak, že ti kteří si chtějí vychutnat hudbu budou uspokojeni stejně tak, jako ti, kteří chtějí v klidu vést rozhovor.

Recepce

ZonarSound v recepci (600 px)
Recepce v kancelářích nebo hotelech se musí vypořádat s příchodem návštěvníků nebo hostů a zároveň odpovídat na telefonní hovory. Většina recepcí je včetně čekárny, ktreá může být vybavena televizní obrazovkou. Více často je obraz zapnutý, ale zvuk vypnutý, aby nedošlo k narušení činnosti na recepci. Směrový reproduktor ZonarSound je umístěn nad čekárnou a umožnuje návštěvníkům, aby si dostatečně užili programy, aniž by zvuk narušil chod recepce. Směrový reproduktor také slouží k vytvoření „zvukové clony“ kolem této oblasti, takže konverzace recepční neni slyšena hosty a poskytuje větší soukromí.

Galerie a muzea

ZonarSound v muzeu (600 px)
Muzea patří mezi klidná a reflexní místa, která by měla poskytnout návštěvníkům možnost vychutnat si exponáty bez rušení. Nicméně, schopnost poskytnout návštěvníkům informace o artefaktech skutečně zvyšuje zážitek. Nyní je možné obejít se bez sluchátek na uších umístěním směrových reproduktorů ZonarSound nad každou expozici pro sdělení nápaditého a popisného komentáře, aniž by rušili klid ostatních návštěvníků. O pár metrů dále stojící návštěvníci můžou nerušeně vnímat klid galerie nebo poslouchat komentář k jiné expozici bez jakékoliv zvukového překrytí.

Obchod

ZonarSound v obchodu (600 px)
Stále více firem se mění v otevřené kanceláře, tzv. openspace prostory. Zlepšují komunikaci zaměstnanců a vytváří pocit prostoru a světla. Jsou mnohem méně nákladné na výstavbu, ale velkoprostorové kanceláře provázejí své vlastní specifické problémy. Hluk vznikající v některých částech kanceláří může nepříjemně působit na některé osoby v těchto prostorech, například při pořádání videokonferencí nebo sledování video prezentací. Pomocí směrových reproduktorů ZonarSound dochází k vytvoření zvukové zóny v pouze oblasti, kde se tento typ aktivity se odehrává.